Sık Sorulan Sorular

1-Parmak ölçümü nasıl hesaplayabilirim?

Parmak ölçünüzü “Yüzük Ölçünüzü Hesaplayın” sayfasından  veya herhangi bir kuyumcuya giderek parmak ölçünüzü öğrenebilirsiniz.

2-Ürünler 925 ayar gümüş müdür?

Ürünlerimiz kendi imalatımızdır ve tüm ürünlerimiz 925 ayar gümüşten imal edilmektedir.Ürünün cinsine göre rodyum yada rose ile kaplanmaktadır.

 3-Rodyum/Rose kaplama nedir?

Rodyum gümüş üzerine yapılan beyaz altın rengi kaplamadır. Gümüşe beyaz altın görüntüsü verir. Rodyum kaplama yapılan ürünler parlaklığını uzun süre muhafaza eder, oksitlenmesi gecikir.En dayanıklı, rengini en uzun süre muhafaza eden kaplamadır. 

Rose  rengi  bakır  vermektedir Rose altın kaplama rengi ile kaplanmış ürünlerin rengini koruma süresi, ürünü kullanan kişinin teni ile alakalıdır. 

Rose renkli ürünlerin renkleri Rodyum kaplama ürünlere göre daha kısa sürede değişmektedir.

Satın aldığınız ürünlerde zaman içinde yaşanabilecek renk solması – renk değişmesi – kararması durumlarında, ürününüzü firmamıza gönderebilir ve ÜCRETSİZ olarak yeniden renk kaplanması / renk değişimi talep edebilirsiniz   (garanti süresi haricinde  bu tür gönderilerde kargo ücreti, kullanıcıya aittir.)

 

4-SKYDİAMOND  nedir?

Bu taş natürel elmas değildir.SKYDİAMOND pırlanta kesimi creatif bir taştır.
SKYDİAMOND İsviçre’nin gelişmiş nano ve kimya mühendisliğinin yıllar süren laboratuar çalışmaları sonucu üretilmiştir ve Tayland’lı ustaların ellerinde gümüş işçiliği ile birleştirilmiştir. SKYDİAMOND; ışıltısı, parlaklığı, dayanıklılığı ve şıklığı ile birebir pırlanta efekti yaratmaktadır. Öyle ki pırlantadan ayırt edilmesi pırlanta ustaları tarafından bile zordur. Pırlanta gibi sonsuza kadar renginde, görünümünde ve kalitesinde kayba uğramayacak bir taştır.

5-NEDEN SKYDİAMOND?

Dünyada artık bir ünlü ve kariyer sahibi kişiler doğaya ve insana olan saygıları yüzünden labaratuar ortamında üretilmiş taşlardan  takı kulanmaktadır.

Naturel elmas pahalıdır. SKYDİAMOND  tatilde, seyahatte güvenle taşınabilir ve kullanılabilir. Kaybettiğiniz takdirde kıyaslanmayacak kadar az üzülürsünüz.

ÖZELLİK ELMAS SKYDİAMOND
IŞIK KIRILMASI  VAR AYNI
IŞIK YANSITMASI VAR AYNI
RENGİ VAR AYNI
PAKLAKLIK  VAR AYNI
BERRAKLIK VAR  AYNI

En büyük farkı fiyatıdır.

6-Kredi kartı ile alışveriş yapmak istiyorum.Sitenizden alışveriş yapmak  güvenlimidir?

skydiamond.com.tr’de alışveriş güvenliği 128 bit SSL Protokolü ile sağlanmaktadır. Bu SSL Protokolü sayesinde alışveriş yaparken girdiğiniz bilgiler şifrelenerek, provizyon alınacak bankanın sanal pos sistemine güvenli bir şekilde iletilmektedir.

7-Gümüş neden kararır.

Kimyasal ürünlerle temas ettiği için,
Başka madeni özellikteki takılarla aynı yerde bulunduğu ve tepkimeye girdiği için
Açık hava ile uzun süre temas ettiği için

Gümüş takılar sürekli beden ile temas ettiğinden ter, parfüm, kozmetik ürünleri gibi pek çok kimyasal ile tepkimeye girer. Bu durum  gümüş takılarda kararmayı arttırabilmektedir. 

8-Ürünü satın aldığımda kaç gün içerisinde teslim alabilirim?

Skydiamond.com.tr Web sitemizden satın almış olduğunuz ürünler sizlere Yurtiçi Kargo firması aracılığıyla ulaştırılmaktadır .
Siparişiniz kargo firması tarafından size teslim edilene kadar Skydiamond.com.tr sorumluluğu ve güvencesi altındadır.
Teslimat Süresi : Onaylanan siparişleriniz, en geç 1 ile 3 iş günü içerisinde, anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo aracılığıyla, adresinize teslim edilir.
 
Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Kargo firması Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslimat yapmaktadır.

9-Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor? İade süreci nasıldır?

skydiamond.com.tr sitesinden  gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. İade taleplerinde, 28.05.2014’de yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uygulanmaktadır 

skydiamond.com.tr sitesinden satın aldığınız ürünleri kargo firmasından teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz.  

İade işleminin tamamlanabilmesi için siparişinizin size ulaştırıldığı hali ve içeriğiyle eksiksiz olarak tarafımıza kargo ya da elden ulaştırılması gerekmektedir.

İade ve iptal işlemlerinde Sizden ricamız iade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce, sitemizin “İletişim” sayfasındaki “İletişim Formu”nu, ya da m.hizmetleri@skydiamond.com.tr e-posta adresimize iade etmek istediğiniz ürün veya ürünlerin Sitemizde ve Size yollanan sipariş  mailindeki SKY ile başlayan yada ürün kodu numaralarını, neden iade etmek istediğinizi ve size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi yazıp gönderiniz. Bu formu doldurup gönderdiğiniz zaman yetkili birimimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçerek konu ile ilgili “İade Takip Numarası” verecektir. ( Bu  işlem iade işleminizi hızlandıracaktır.)

Tarafınızca iade edilen ürün ARTSİLVER Takı İth.İhr.San.Tic.Ltd.Şti. firması Satış Sonrası Hizmetler Servisi tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise, iade işlemi başlatılır ve tarafınıza iadenizin onaylandığı bildirilir. Onaylandığında, yasal süre olan en geç 10 iş günü içerisinde ürün ücreti sizden tahsil edildiği şekliyle (kredi kartı/havale) iade edilir. Bu süre ARTSİLVER Takı İth.İhr.San.Tic.Ltd.Şti. firmasının iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.

İadeler mutlak surette faturası ile beraber, ürünün orijinal kutusu ya da ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin: yeniden kapatılamaz, yırtık, vs.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, monte edilmiş/kırılmış, parfüm kokusu sinmiş, üretim hatası haricinde alıcı tarafından zarar görmüş (taşı kırılmış vb.), başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ancak tamiri bakımı vb. durumlarda kargo ve bakım ücretleri tarafınızdan karşılanmak suretiyle yardımcı olabiliriz.(üretim hatası haricinde kullanım hatalarından kaynaklanan problemlerde)

10-Ürünlerde Garanti Süresi nedir ?

Ürünlerimiz 2 yıl garantilidir.(Kişisel kullanım hataları hariç).

11-Ürünlerin taşı düşerse ?

Dünya standartlarında pırlantada taş düşmesi % 3 civarındadır. SKYDİAMOND 3 yıl taş düşmesine garanti vermektedir.

12-Gümüş Takıların Bakımı Nasıl Yapılır?

Gümüş kolye, küpe, bileklik, yüzük ve diğer aksesuarların uzun yıllar boyunca sizinle birlikte güzel görünmesini istiyorsanız;

Kapalı kutu içerisinde saklamak, gümüşlerinizi hava ile temasını sınırlayacağından havada bulunan sülfür ile reaksiyona girmesini ve zarar vermesini engelleyecektir.

Nemli olmayan kuru yerlerde saklamak, banyoda bulundurmamak gümüşlerinizin solmaması için önemlidir.

İnsan vucudunda bulunan ter asitli olduğu için takılarınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Gümüş kolyelerin, bilekliklerin ayrı ayrı saklanması birbirlerini çizmemesi ve zincirlerin karışmaması adına önemlidr..

 

Ev ya da bahçe işleri ile uğraşırken, spor yaparken, duş alırken, havuzda veya denizde yüzerken ve kimyasal maddeli temizleyici kullanırken gümüş takılarınızı çıkarmanızda fayda var. Ayrıca, parfümünüzü veya deodorantınızı doğrudan takılarınızın üzerine gelecek şekilde sıkmayınız.

Klor, aseton veya çamaşır suyu gibi maddelerin takılarınıza teması, mücevherlerinizin renk değiştirmesine sebep olabilir. 

Takılarınızı kendiniz temizlediyseniz onları suda durulayıp iyice kurulamayı ihmal etmeyin. 

Bunun yanında gümüşün yüksek voltajlı aydınlatmaya maruz kalması, üzerine asitli içecek dökülmesi gibi nedenleri de göz önünde tutmak lazım.